BARSKA Clinic

lek. maciej pabisiak
specjalista położnictwa i ginekologii

Absolwent studiów medycznych na Wydziale Lekarskim Uniwersytetu Medycznego im. Piastów Śląskich we Wrocławiu. Staż podyplomowy odbył na tej samej uczelni. Już podczas studiów wyjeżdżał na liczne staże i praktyki zagraniczne m.in. Do Berlina, Dortmundu i Hamburga. Ukończył szkolenie specjalizacyjne z zakresu ginekologii i położnictwa w Niemczech. swojej praktyce lekarskiej kieruje się zasadami medycyny opartej na dowodach naukowych, tj. EBM (ang. Evidence Based Medicine) oraz medycynie alternatywnej.
W 2019 roku odbył 3-stopniowy kurs ultrasonograficzny z badaniem dopplerowskim w ciąży i uzyskał certyfikat DEGUM (niem. Deutsche Gesellschaft für Ultraschall in der Medizin e.V.) Level I z zakresu położnictwa FMF.
W 2018 roku ukończył kurs kolposkopii przy Polskim Towarzystwie Kolposkopii i Patofizjologii Szyjki Macicy oraz autorski kurs dr. Tomasza Roszkowskiego (USG w położnictwie dla zaawansowanych) przy Roztoczańskiej Szkole Ultrasonografii oraz serie szkole z zakresu badan prenatalnych ( I, II, III Trymestr, USG mózgu, zaawansowane serce oraz doppler) organizowanych przez MWU Dobre USG.
W 2021 ukończył pełne szkolenie zakończone egzaminami uzyskując certyfikat Zabiegowego Kolposkopisty w HPV zależnym skriningu Raka Szyjki Macicy.
W czasie pobytu za granica ukończył pełne szkolenie w zakresie akupunktury oraz tradycyjnej medycyny chińskiej.
Od 2015 roku zajmuje się czynnie ginekologią plastyczną oraz ginekologią estetyczną uczestnicząc w wielu kongresach oraz szkoleniach w Polsce jak i za granicą. Dba w ten sposób o poprawę samopoczucia, samooceny oraz życia intymnego pacjentek zapewniając wszelkie możliwe zabiegi i operacje w tej dziedzinie medycyny wykorzystując coraz to nowsze sposoby i techniki zabiegowe.

W naszym dziale związanym z medycyną estetyczną, ginekologią estetyczną, laseroterapią – BARSKA Estetis – wykonuje zabiegi z zakresu ginekologii estetycznej, plastycznej i rekonstrukcyjnej.